Отримання знань
дистанційна підтримка освіти школярів
Правила створення паролів
Довший пароль забезпечує більший рівень безпеки. Використовуйте щонайменше вісім символів. Це можуть бути комбінації літер, цифр і символів.
Не використовуйте поширені слова
Уникайте простих слів, фраз і шаблонів, які легко вгадати. Наприклад:
- очевидні слова та фрази, як-от "пароль" або "дозволити_вхід"
- послідовності, як-от "abcd" або "1234"
- шаблони клавіатури, як-от "qwerty" або "qazwsx"
- приклади в цій статті, як-от "sPo0kyH@ll0w3En" або "uP@8cCe!"
Не використовуйте особисту інформацію
Уникайте використання інформації, яку можуть знати й легко вгадати інші. Наприклад:
- ім’я домашньої тварини
- ваш псевдонім
- назва вулиці
Поєднуйте різні типи символів
Використовуйте комбінації буквено-цифрових символів і знаків.
- Великі літери. Наприклад, А, Е, Т
- Малі літери. Наприклад, а, е, т
- Цифри. Наприклад, 2, 6, 7
- Спеціальні символи. Наприклад, ! @ & *
Оберіть фразу, яка асоціюється у Вас з даним ресурсом, та трансформуйте її
Попри свою довжину, такі фрази легко запам’ятовуються користувачем. Однак під час їх вибору слід уникати очевидних варіантів, таких як відомі цитати з фільмів або книг. Для підвищення рівня безпеки варто додавати до ключової фрази знаки пунктуації, цифри, верхні або нижні підкреслювання та пробіли.
Замініть літери на цифри та символи. Виберіть слово або фразу та вставте цифри й символи замість деяких літер. Наприклад:
- "Spooky Halloween" можна змінити на "sPo0kyH@ll0w3En"
- "Later gator" можна змінити на "L8rg@+0R"
Створіть абревіатуру з речення. Придумайте довге речення та створіть пароль із перших літер кожного слова. Наприклад:
- "Uncle Peter always ate chocolate-covered everything" стане "uP@8cCe!"
Створіть свою власну схему перетворення
- замість пробілів між словами використовуйте дефіси чи нижні підкреслення;
- заміняйте останню літеру цифрою, яка відповідає кількості слів у цьому слові;
- нехай друга літера кожного слова буде великою;
- заміняйте кожну літеру «e» на решітку «#»
- … або придумайте будь-який інший, зручний для вас спосіб.
Регулярно змінюйте паролі, особливо у разі потреби в захисті важливих даних. Чим більш важливіша інформація, тим частішими мають бути оновлення даних входу.
Мати один і той самий замок на дверях будинку протягом багатьох років – це все одно, що запрошивати до себе злодія. У якийсь момент замок руйнується; а код піддається.
Використовуйте унікальний пароль для кожного окремого сервісу
Використовувати той самий пароль небезпечно. Якщо хтось дізнається пароль для одного облікового запису, то зможе ввійти в інші й отримати доступ до вашої електронної пошти, адреси та навіть грошей. Необхідно мати різні ключи для різних замків.
Правила захисту паролів
Не забувайте виходити зі своїх акаунтів, коли користуєтеся чужим комп’ютером.
Не показуйте паролі
Не записуйте паролі в нотатках на комп’ютері чи робочому столі. Будь-хто може легко викрасти цю інформацію та ввійти у ваш обліковий запис.
Виберіть двоетапну перевірку
Gmail, разом із Facebook, пропонує цей бездоганний спосіб збереження вашої безпеки. Під час входу програма просто просить вас ввести код, який було попередньо надіслано на ваш телефон. Швидко, розумно і функціонально.
Не зберігайте логінів і паролів на чужих комп’ютерах. Вимкніть автозаповнення для імен користувача та паролів
Важливо ВІДключити автозаповнення, коли ви виходите з системи, особливо знаходячись далеко від вашого комп’ютера. Звичайно, дратує, коли вам постійно пропонують вводити цей складний пароль, якщо ви залишаєте свій комп’ютер протягом декількох хвилин, але це вкрай важливо, коли ви користуєтесь загальнодоступним комп’ютером або зазвичай ділитеся ним з іншими.
Щоб вимкнути цю функцію в Firefox просто натисніть «Інструменти» > «Очистити особисті дані» (або натисніть Ctrl-Shift-Delete), перевірте всі елементи та натисніть Очистити приватні дані зараз.
У Google Chrome натисніть кнопку меню Chrome > Прокрутіть донизу сторінки налаштувань і натисніть кнопку Показати розширені налаштування > Прокрутити вниз і знайдіть розділ «Паролі та форми» > Зніміть прапорець поруч із параметром «Увімкнути автозаповнення…»
Не зберігайте паролі на комп’ютері у файлі з назвою «паролі», «password» тощо. Існують шкідливі програми, які, проникаючи до комп’ютера, знаходять такі документи і «викрадають» паролі для зловмисників.
Користуйтесь підказками диспетчера паролів
Фахівці одностайні – зберігати паролі потрібно в голові (можна, наприклад, використовувати мнемотехніки для запам’ятовування) або в спеціальних програмах. Є безліч диспетчерів паролів, які просто зберігають всі ваші загадки і заповнюють логін. Це схоже на те, ніби ви маєте у своєму розпорядженні невелику карту пам’яті. Деякі чудові опції – це 1Password, LastPass, Roboform. Все, що вам потрібно запам’ятати, – це майстер-пароль для входу в сам диспетчер паролів.
LastPass диспетчер паролів
Щоправда, тепер, щоразу, коли вам потрібно увійти на той чи інший сайт, ви змушені зазирати на свій носій, якого у потрібний момент під рукою може не виявитися. Окрім цього, що частіше ви користуєтеся менеджером паролів, то більша імовірність, що в якийсь із цих моментів вашу базу зламають — наприклад, за допомогою шпигунського програмного забезпечення, яке робить знімки екрану або слідкує за клавіатурою чи буфером обміну.
Не надсилайте свій пароль електронною поштою та по телефону
Це само собою зрозуміло, але ви ніколи не знаєте, коли вам може знадобитися невелике нагадування стосовно очевидного.
Будьте в безпеці і насолоджуйтеся роботою в мережі!
Використані матеріали:
Рекомендації ESET щодо створення надійного паролю