Отримання знань
дистанційна підтримка освіти школярів
Найбільш знамениті IT-жінки та їх внесок в історію
Джерело: https://miridei.com/sucess-ideas/successful-stories/itzhenschiny/
Силіконова Долина сьогодні розбурхує уми всього світу. Раніше діти хотіли стати космонавтами, тепер вони мріють бути програмістами. Життя без комп'ютерів неможлива, ця сфера розвивається не те, що кожен рік – кожен місяць, необхідність в кадрах величезна. І при цьому мало не 99% програмістів – чоловіки. Представники сильної статі говорять, що комп'ютери – це складно, тут потрібен особливий склад і розуму, і логіка, яку жінці не осягнути. Мало хто з цих чоловіків знає, що зобов'язаний своєю професією саме дівчині. Більш того, історії науки відомо багато поворотних моментів, пов'язаних з комп'ютерами, в яких ключову роль грала жінка. Ми вам розповімо про найвидатніших першовідкривачів та програмістів-дівчат.
1. Ада Лавлейс
Неможливо говорити про програмування у відриві від цієї особистості, зауважте, жінки. Все просто, комп'ютери і програми не існували б, якби не ця дама. Єдина дочка поета Джорджа Байрона та Анни Байрон, як не дивно, не перейняла від батька поетичний дар. Її мало хвилювало флер і трепет музи. У цій родині все було навпаки. Дівчинка мала пристрасну тягу до стрункої логіки математики, як і її мати.
Народилася Ада в 1815 році, коли жінка-учений була таким же рідкісним явищем у світі, як і розлучення у дворянстві. Що не завадило незабаром після народження маляти її батькам розлучитися. Байрон бачив її лише раз, адже незабаром залишив Англію назавжди. Мати Анна взялася за виховання дочки з усім завзяттям. Для неї викладали найкращі математики того часу.
Аді по життю таланило. Той час диктувало жінці її положення вийти заміж за якогось лорда і народжувати йому дітей, наглядаючи за побутом. Це зараз жінка-учений – нормальне і навіть цікаве явище. Але в юності дівчина не бажала перебувати в шлюбі, вона як раз познайомилася з творцем першої обчислювальної машини – прообразом нинішнього комп'ютера. Беббідж давав лекції, а Аду попросили перевести їх для іноземця. Вона витратила на роботу багато свого часу, в ході переробляючи і доповнюючи прогалини в науковій роботі Беббіджа. Її записи і є прикладом першого програмування.
2. Хеді Ламарр
Ця особистість в історії явно може претендувати на звання однієї з найбільш нетипових. Голлівудські актриси 40-50-х років викликають асоціації з бездумними, красивими інженю, пурхають від вечірки до вечірки і зустрічаються з чоловіками золотої епохи кіно. Уродженка Австралії Хеді Ламарр точно до таких не належить. У перервах між зйомками дівчина активно займалася дослідженнями всього на світі. У багатьох країнах Європи й в Австралії день винахідника святкують 9 листопада, як ви можете здогадатися, саме в цей день народилася ця актриса.
У 40-х роках Ламмар зі своїм другом запатентувала винахід, яке віддалено дозволяє управляти торпедами на великих відстанях. Актриса додумалася, що необхідно створити не просто канал зв'язку, який можна перехопити, а випадковий код. Такий прорив був пов'язаний з шифруванням. На жаль, революційна система Ламмар була визнала не відразу. Однак через 50 років цей винахід перетворилася на те, що сьогодні називається зв'язком смартфонів і Wi-Fi.
3. Мері чи Вудс
Ще дівчинкою Мері проявляла надзвичайну зацікавленість і пристрасть до математики. Народилася вона в Англії, в 1924 році. У школі математика була улюбленим предметом дівчини, вона постійно вирішувала і розгадувала різні завдання й загадки. Пізніше вибору зі спеціальністю не виникло – Мері вступила в Університет Бірмінгема, щоб віддатися науці повністю. Дівчина відмінно проявила себе в навчанні, тому її взяли працювати в компанію, яка створила комерційні комп'ютери. Їх відмінність була в тому, що в пам'яті була вже закладена програма, здатна щось робити сама по собі.
Зі своїм чоловіком Мері працювала з Манчестерськими комп'ютерами довгий час, виконувала військові замовлення, стояла біля витоків створення перших комерційних ПК. Але є ще одна особливість. Вона народила сина, Тіма Бернерса- Лі, який пізніше став першовідкривачем інтернету. Зараз уявити своє життя без нього неможливо, а будь-які новини зі світу технологій так чи інакше стосуються всесвітньої мережі.
4. Елен Хенкок
Ця ініціативна жінка не просто багато зробила для програмування і комп'ютера. Вона ще й примудрилася займати керівну посаду й надихати інших на подвиги на технологічних теренах. Саме їй ми зобов'язані тим, що Стів Джобс повернувся в Apple, щоб подарувати нам найкращі свої відкриття: ті смартфони і ноутбуки, якими зараз користується весь світ. У 90-х роках фірма намагалася створити революційну і зручну операційну систему, і Елен стояла на чолі цих пошуків.
Ця жінка пішла на сміливий крок і запропонувала зробити ОС, орієнтовану на користувача. У підсумку, саме це змінило історію Apple і вивело компанію на небачені висоти успіху. Щоб здійснити задумане, компанії потрібен був продукт компанії NeXT, де в той час працював головний геній яблокоманів. В результаті Apple купила фірму, а Стіва зробила однодумцем і головним винахідником покоління.
5. Марісса Майєр
Ще дитиною Марісса захоплювалася математикою. Вона без особливих зусиль вступила до Стенфорда, отримала спочатку ступінь по символьних системах, а після – по штучному інтелекту, який в ті часи знаходився в зародковому стані. Після блискучого навчання дівчина почала працювати в Google. Потрібно розуміти, що в 1999 році ця фірма ще не була гігантом всієї мережі, а була, по суті, перспективним стартапом. Марісса стала всього лише 21-м її співробітником і взагалі першою дівчиною-інженером в рядах гугломанів. 13 років Майєр працювала на ниві програмування, дизайну, систем штучного інтелекту і пошуку. Вона доклала руку до створення Google-карт, Google - малюнків, новин. Після цього залишила компанію заради того, щоб стати головним директором Yahoo!. Досі ім'я Марісса постійно з'являється в рейтингах найвпливовіших жінок світу.
6. Адель Голдберг
Здається, майбутнє дівчинки було вирішено ще до її народження. Її батьки були тісно пов'язані з інженерними науками, і з ранніх років закохали дочка в точність і красу формул. Адель отримала ступінь з інформатики, після цього вона почала трудову кар'єру в компанії XEROX. Дуже швидко вона очолювала лабораторію за лабораторією, перетворюючись в найперспективнішого фахівця фірми. Наприклад, дівчина розробила об'єктно-орієнтовану мову програмування, якого світ ще не знав - Smalltalk.
Молода програміст працювала над багатьма проектами. Саме вона створила всі напрацювання для систем, які зараз стали нічим іншим, як графічним інтерфейсом. Зараз в Адель є своя фірма Neometron, пов'язана з інтернетом. Але вона все також підтримує різні фонди і взагалі освітні програми.
7. Катаріна Фейк
Ця ініціативна дівчина стала піонером в області зберігання фотографій в мережі. У далекі часи, хоч це і складно уявити в епоху соціальних мереж, єдиний варіант надати комусь зображення - було надіслати їх поштою. Чи варто говорити, який незручний був таких метод, не кажучи вже про проблеми зі зберіганням в довгостроковій перспективі. У 2004 році Катаріна розв'язала цю проблему, заснувавши відомий сервіс Flickr, де люди могли зберігати свої фотографії. Цей величезний сток діє досі.
Сама дівчина народилася в Пенсильванії, отримала ступінь не математика, але бакалавра мистецтв. Далі вона різко змінює сферу інтересів і після гуманітарних дисциплін активно займається веб-розробкою сайтів. Серед її клієнтів – найбільші світові корпорації. Після покупки її дітища компанією Yahoo!, Катаріна працювала на цього гіганта. Не так давно її сайт Hunch був куплений за рекордну суму – майже 100 мільйонів доларів.
Всі ці жінки викликають почуття гордості і можуть служити неймовірною мотивацією для всіх нас. Багато з них працювали за часів, коли програмування не терпіло жінок, та й світові погляди на жіночу працю були зовсім іншими. Однак, вони домоглися успіху. Зараз тисячі дівчат-програмістів доводять, що це не тільки чоловіча професія. Залишається тільки брати їх за приклад.