Отримання знань
дистанційна підтримка освіти школярів
Джерело: https://kp.ua/life/632820-Google-vypustyl-dudl-v-chest-dnia-vsemyrnoi-pautyny-WWW
Рівно 30 років тому, 12 березня 1989 року, відбулася презентація єдиної системи організації, зберігання і загального доступу до інформації. Англійський фізик і інженер Тім Бернерс-Лі представив свою розробку главам Європейського центру ядерних досліджень. Проект він назвав Всесвітньою павутиною.
Всесвітня павутина, вона ж World Wide Web, за задумом ученого, повинна бути єдиним середовищем, доступним всім. Кожен користувач з її допомогою міг поділитися своїми знаннями. В результаті реалізації проекту з'явилися кілька сторінок, пов'язаних між собою. Вони могли містити текст, графічні об'єкти і відео. Крім того, на веб-сторінках з'явилися і гіперпосилання, за допомогою яких і утворилася єдина «павутина».
30 років щохвилинного розвитку - і World Wide Web перетворився в сотні мільярдів різних інтернет-сторінок, до більшості з яких має доступ будь-який користувач. А почалося все з того, що Тім Бернерс-Лі захотів розв'язати проблему недостатньо комунікації між співробітниками Європейського центру ядерних досліджень. Він запропонував встановити на кожному комп'ютері особливу програму, що дозволяє отримувати доступ до єдиного сервера, на якому і зберігалася розміщена співробітниками установи інформація. Проект був настільки успішним, що незабаром їм зацікавилися по всьому світу. Були розроблені єдині стандарти інтернет-комунікації, протоколи передачі і мову розмітки.
Втім, Бернерса-Лі творцем інтернету назвати не можна. Дані між комп'ютерами в рамках однієї мережі почали передавати ще в кінці 60-х. Інженер запропонував оригінальний підхід до системи організації інформації. Бернерс-Лі написав перший в світі веб-сервер, що називався "httpd", і перший в світі гіпертекстовий веб-браузер "WorldWideWeb". Перший в світі веб-сайт був розміщений Бернерсом-Лі 6серпня 1991року на першому веб-сервері, доступному за адресою http://info.cern.ch/. Там містилася інструкції з установки веб-сервера, використання браузера тощо. Цей сайт також був першим в світі інтернет-каталогом, тому що пізніше Тім Бернерс-Лі розмістив і підтримував там список посилань на інші сайти.
Скриншот сторінки першого веб-сайту
Першою фотографією у Всесвітній павутині став знімок групи Les Horribles Cernettes.