Отримання знань
дистанційна підтримка освіти школярів
СКЛАДАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ КІЛ.
Мета і завдання: навчитися практично складати електричні ланцюги за завданням. Виробтити навички з'єднання елементів електричних кіл.
Устаткування: вимикачі, лампочки, резистори, з'єднальні провідники.
Порядок виконання роботи.
1. Накресліть і зберіть схему такого з'єднання при якому одночасно з вимиканням лампи в одній кімнаті, загоряється лампа в іншій.
2. Для освітлення довгих коридорів часто роблять таке з'єднання проводів, що по кінцях коридора є по перемикачу. Немає значення в який кінець ідуть люди, поворотом першого перемикача можуть засвітити лампу, а поворотом другого загасити її. Накресліть схему,
яка задовольняє таким умовам і зберіть за нею коло.
3. На вулицях міста в деяких місцях встановлені автоматичні сигнали "стережись трамваю". Сигнал загоряється заздалегіть, до того як підходить трамвай і згасає коли трамвай проходить. Накресліть схему вмикання сигналу і зберіть таке коло.
4.Ознайомитись з будовою розетки, вилки, патрона для лампи, запобіжного гнізда. Зберіть на макетниці і накреслить схему електричного кола кімнати житлового приміщення. В кімнаті є одна лампочка, яка вмикається вимикачем незалежно від розетки.
Увага!!! Після складання кожного кола завдання необхідно здати її вчителю. Наприкінці роботи отримати оцінку.
Задачі. Пьоришкін §32, 33, 49.
№ 1. Накреслити схему електропроводки, коли є дві елекричні лампочки і розетка. Розетку поставити так, щоб вона була незалежною від вимикача.