Отримання знань
дистанційна підтримка освіти школярів
Урок підготувала Вікуліна Рита Дмитрівна, вчитель СЗШ №19 м.Вінниці
Прикладна діяльність. Паперопластика. Створення декоративних образів тварин у техніці орігамі
Юний друже, паперопластика надає тобі чудову можливість перетворити аркуш паперу в об'ємне тіло. Папір – доступний матеріал. Папір – пластичний матеріал, він легко згинається, змінює свою форму, розфарбовується, а також склеюється. Завдяки цим властивостям із нього можна зробити чимало цікавих витворів. Сьогодні навчитеся виготовляти із паперу птахів та тварин. Ти зануришся в казковий фантастичний світ. А щоб увійти туди, потрібна лише фантазія, терпіння та акуратність.
Аркуш рівного паперу надає тобі великі можливості. Перегинаючи, складаючи, згортаючи певним чином аркуш картини можна перетворити тримірний предмет.
Мистецтво створення з паперу різноманітних іграшок прийшло з Японії і називається “ОРІГАМІ”.
Основна особливість орігамі – використання лише однієї дії – складання простого квадратика.
По - японськи “орі” – складений , а “камі” – папір.
Орігамі спочатку було храмовим мистецтвом, монахи створювали із паперу фігурки, здійснюючи символічне жертвування божеству.
Пізніше орігамі стало своєрідною сімейною розвагою японців, що передавалися у спадок. В Японії класична фігурка паперового журавлика є древнім символом довгого життя і успіхів у праці.
Легенда говорить: для того щоб збулося бажання, потрібно скласти тисячу журавликів. Суть легенди в тому, що фігурки птахів потрібно скласти не для себе, а дарувати їх іншим людям. Недарма журавлик у другій половині двадцятого століття став ще символом миру.
Орігамі в Японії прикрашають домівки, використовують на святах та карнавалах.
Юний друже, розглянь поетапне виконання виробу за поданими схемами.
Використай образи тварин у техніці орігамі за власною уявою.
Зробивши ще декілька фігурок тварин, ти закріпиш свої знання із техніки паперопластики – орігамі.
Успіхів у творчій роботі!