Отримання знань

дистанційна підтримка освіти школярів


Домашнє завдання на 21.09.2010

 

1.74. Дві легкі однакові незаряджені металеві пластинки під­вішені на вертикальних шовкових нитках і торкаються одна одної. Пластинкам передають 9,6?1012 додаткових електронів. Якого заряду за знаком та значенням набу­ває кожна пластинка? Як поводитимуться пластинки після набуття заряду?

 

1.76. Металева кулька падає на сталеву плиту. Порівняйте ви­соту підскоку кульки після удару у випадках: а) кулька і плита незаряджені, б) кулька заряджена, плита незаряджена. Чи впливає на відповідь знак заряду?

 

 2.49.  Легка заряджена негативно металева кулька висить на шовковій нитці. До неї підносять заряджений ме­талевий стрижень, від  якого кулька відштовхується (див. рисунок). Яке за знаком заряджене тіло потрібно піднести до іншого кінця стрижня для того, щоб нитка зайняла вертикальне положення? Відповідь обґрунтуйте.

 

 

3.20. На шовковій нитці висять дві позитивно зарядже­ні кульки масами 40 мг кожна (див. рисунок). Заряд кожної кульки становить 10 нКл, відстань між ними 5 см. Чому дорівнює сила натягу нитки між кулька­ми? Як зміниться відповідь у випадку, якщо заряд од­нієї з кульок змінити на протилежний?

 

Відповідь. 760 мкН, 40 мкН.


В системі: гості - (1); користувачі - (0)