Отримання знань
дистанційна підтримка освіти школярів
Уроки підготували Городецька Тетяна Андріївна, Городецький Максим Леонідович,
Галінська Світлана Володимирівна, вчителі НВК: СЗШ-гімназії № 2 ВМР
Дихання під час бігу
Під час занять бігом дуже важливо вміти правильно дихати.
Ритм дихання під час бігу різний: один бігун виконує вдих-видих на один крок, другий – на три кроки, третій – на чотири кроки. Тому ритм дихання – суто індивідуальний.
Швидкість бігу впливає на ритм дихання. Чим більше зростає швидкість бігу, тим глибшим стає дихання. Але після певного моменту, для кожного індивідуального, воно стає прискореним і поверховим.
Вдихати завжди треба через ніс, а видихати через ніс і напіввідкритий рот. Під час великих навантажень можна дихати і одним ротом. Головну увагу необхідно зосередити на повному видиху. Це буде сприяти і більш глибокому вдоху.
Скарбничка цікавого Частота дихання залежить від віку, статі, специфіки роботи. Так, жінки дихають менш інтенсивно, ніж чоловіки. Новонароджений робить 60 дихальних рухів на хвилину, трирічна дитина – до 30, діти 7–11 років – 21, підлітки – приблизно 18 вдихів на хвилину. За один вдих людина вдихає приблизно 400–500 мл повітря. За хвилину вона робить, в середньому, 15–17 дихальних рухів, тобто за добу об’єм повітря, що вдихається, складає 11 тис.л, а за 70 років життя – більше 2800 млн літрів. За одну хвилину у спокої людина вдихає і видихає 6–9 літрів повітря, а під час фізичних навантажень – 80-90 літрів. |
Тренуючись з бігу на довгі дистанції, ти розвиваєш фізичну якість – витривалість. Намагайся розвивати у себе здатність бігати тривалий час при помірному напруженні сил, не дуже стомлюючись. Після пробіжки переходь на ходу.
Біг на витривалість сприяє розвитку і зміцненню серцево-судинної системи. Від її роботи залежить успіх при тренуванні сили і швидкості. Організм дитини 10–12 років легко пристосовується до сприйняття справ, пов’язаних із витривалістю. Ці вправи допоможуть тобі зміцнити м’язи серця, збільшити об’єм легенів.
Виконуй самостійно!
(біг на короткі дистанції)
| | |
Низький старт | Стрибки з ноги на ногу по сходинках 8 – 10 разів | Стрибки від лінії до лінії 8 – 10 разів |
Ривки після бігу підтюпцем (10 – 12 разів). Біг у рівномірному темпі до 1500 м. Рухлива гра «Квач» або її різновиди. |
Поради:
- намагайся, щоб рухи твоїх ніг були економними, кроки роби коротшими, ніж під час бігу на короткі дистанції;
- ступні на грунт став м’яко – з п’яти на носок;
- тулуб тримай у вертикальному положенні;
- дотримуйся рівномірного, невисокого темпу;
- рухи руками виконуй у ритмі бігу, паралельно руху тулуба;
- дихай рівномірно, у ритм з кроками; роби глибокий видих через рот;
- біжи вільно, без напруження.