Отримання знань

дистанційна підтримка освіти школярів


Тема 1. Художнє випилювання лобзиком як один із видів оздоблення виробів

 Випилювання лобзиком виконують на тонких дощечках або фанері. Завдяки простій технології випилювання та невисоким витратам на інструменти та обладнання сприяють поширенню цього виду декоративно-ужиткового мистецтва.

Якщо у виріб, над яким працюєш, додати щось своє, внести поправки та доповнення, змінити конструкцію або малюнок, фантазуючи, то такий виріб вважається особливим, творчим, оригінальним.

В ажурних деталях можна побачити різні рослини та тварини або їх спрощені елементи. Вони можуть утворюватися вирізами, або, навпаки, залишеною фанерою. Деталі ажурних  виробів мають велику кількість фігурних отворів, які разом утворюють орнаментальну композицію.

Орнаментальна композиція – це поєднання спрощених елементів в спільний малюнок.

За допомогою ручного лобзика можна випилювати прості та складні вироби, які можуть повністю замінити велику кількість промислових масових виробів: рамки, панно, полиці, свічники, серветниці, візитниці, світильники, шкатулки тощо.

Акуратно та якісно випиляні з фанери вироби є чудовим подарунком друзям.

рамка

панно

ваза

сувенір

світильник

шкатулка

Ажурне випилювання може поєднуватися з іншими видами декоративного мистецтва, наприклад розписом, випалюванням тощо. Випиляний виріб можна розфарбувати. Такі вироби мають більше привабливості.

В ажурному випилюванні часто зустрічається  констрастне поєднання випиляного візерунку та тла або сусідніх елементів. Контраст -  це різковиражена різниця в однойменних якостях виробу. До контрастних відношень відносять залишену фанеру до видаленого тла, фарбування сусідніх деталей в темні та світлі кольори тощо.

Випилювання розповсюджене в багатьох країнах світу. На сайтах, в електронних журналах можна дізнатися, що виконують однолітки у інших країнах.


В системі: гості - (1); користувачі - (0)