Отримання знань

дистанційна підтримка освіти школярів


Тут ви можете виконати завдання чи задати питання по змiсту цього уроку.

3 (3) 2010-12-17 16:03:44
1)Цукровий діабет - захворювання, зумовлене порушенням обміну вуглеводів, а також протеїнів та жирів унаслідок порушення функції підшлункової залози.У здоровому організмі завдяки дії гормону підшлункової залози - інсуліну вуглеводи, що надходять з їжею, перетворюються на різновид цукру - глюкозу, забезпечуючи організм теплом та енергією, або ж накопичуватись у вигляді глікогену для подальшого використання. У хворого на діабет виробляється недостатня кількість інсуліну, внаслідок чого глюкоза не засвоюється організмом, а накопичується у великій кількості в крові, а звідти виводиться нирками в сечу.Також тканини не здатні утримувати воду тома вода у великiй кiлькостi виводиться через нирки.
Щодо харчування,то в денному рацiонi не повинно бути менше 30г клiтковини. Неможна вживати картопляний крохмаль. Також не можна вживати цукор, шоколад, цукерки через малий вмiст у них клiтковини. На сніданок корисною для діабетика буде каша. В обід або увечері споживати можна продукти такі як риба, кроль адже уних присутній білок якого потрібно мінімум як 1г на 1 кг ваги у день. Щодо жирів, як і до холестирину то споживання цих продуктів потрібно обмежити.Дозволяэться яэчний білок, проте ціле яйце ні, адже у ньому підвищений вміст холестерину.
1 (1) 2011-01-16 19:47:03
1)) При цукровому діабеті слід дотримуватися таких принципів дієтотерапії:

Обмеження прийому легкозасвоюваних вуглеводів, оскільки через їхнє швидке всмоктування в кишечнику значно підвищується глікемія і виникає значна глюкозурія.

Їжа повинна містити нерафіновані вуглеводи (овочі, картопля, мучні вироби) з достатнім вмістом клітковини.

Вуглеводи розподіляються між прийомами їжі відносно рівномірно протягом дня.

Їжа повинна містити невелику кількість жирів, половина яких має бути рослинною походження.

Калорій6ість дієти повинна бути адекватною енергозатратам хворого.

Продуктів заборонених для хворих на цукровий діабет немає. Особливо слід зупинитися на споживанні цукру, традиційно продукти, що містять цукор виключалися з раціону хворого, у зв’язку з цим Американська діабетична асоціація розширила набір вуглеводовмісних продуктів, які містять сахарозу, для нерегулярного споживання (наприклад, морозиво, кондитерські вироби).

Вуглеводи є основним джерелом енергозабезпечення хворого.

У середньому в добовому раціоні має бути 350 г вуглеводів. Така кількість міститься у 250 г хліба, 200-300 г картоплі, 60 г крупи, 0,5 г молочних продуктів. Майже третина добової потреби у вуглеводах повинна забезпечуватися овочами і фруктами, особливо в літньо-осінній період, оскільки вони є основними джерелами мікроелементів, вітамінів, грубої клітковини, пектинів.
1 (1) 2011-01-16 19:52:05
3) Молоко є емульсією крапель жиру у воді. Особливо важливим для встановлення іммунної системи є молоко матері протягом перших днів. Оскільки воно не лише забезпечує поживними речовинами але й допомагає встановленню імунітету, молоко — є найважливішим продуктом харчування ссавців протягом перших тижнів життя.
складу молока входять більше ста компонентів основні з яких: вода, білки (казеїн, сироваточні білки), лактоза, мінеральні речовини (в тому числі і мікроелементи), гормони, вітаміни ферменти, антитіла. Деякі компоненти (казеїн, лактоза) не зустрічаються в інших продуктах харчування.
1 (1) 2011-01-18 17:26:13
1.Цукровий діабет́ — синдром, який характеризується порушенням обміну речовин і високим рівнем цукру у крові - натще (гіперглікемія), що відбувається внаслідок низького рівня гормону інсуліну чи патологічній протидії ефектам інсуліну разом з недостатнім рівнем його секреції. Характерні симптоми — надмірне виділення сечі (поліурія), збільшене відчуття спраги та затьмарений зір. Ці симптоми можуть бути відсутні, якщо рівень цукру в крові не надмірно великий.Говорячи про режим дієтичного лікування хворих на діабет, по-перше, потрібно відзначити його фізіологічність. Поради щодо харчування хворих на діабет 2 типу можуть бути використані кожною людиною без шкоди для її здоров'я. Фізіологічність харчування зводиться до необхідності збереження співвідношень між вуглеводами, білками та жирами за енергетичною сутністю як 60, 24, 16% відповідно. За цього проводиться вилучення з харчування простих легкодоступних вуглеводів з високим глікемічним індексом. Під глікемічним індексом розуміють відсоток засвоєних вуглеводів стосовно вжитих і міру зростання глікемії після цього. За 100% вважають збільшення глікемії після вживання чистої глюкози.иключення зі вжитку простих цукрів, обмеження кількості з'їденого за один раз і усвідомлене планування свого харчування так, щоб їжа не була додатковим джерелом зростання глікемії.
3 (3) 2011-01-18 20:28:29
(Мама) Моя мама вважає, що вживання молочних продуктів необхідне для правильного функціонування організму. Ажде в цих продуктах велика к-сть кальцію та інших поживних речовин, необхідних для того аби мати здоровий організм
3 (3) 2011-01-20 13:44:33
Цукровий діабет (ЦД) – це захворювання, обумовлене абсолютним або відносним дефіцитом інсуліну і порушенням всіх видів обміну речовин, в першу чергу – вуглеводного.

Епідеміологія та фактори ризику цукрового діабету. ЦД – одне з найпоширеніших захворювань, з кожним роком частота його неухильно зростає. Поширеність ЦД пов’язують з зміною факторів зовнішнього середовища, особливостями популяцій (генетичними, демографічними), концентрацією факторів ризику захворювання в популяціях (надмірна маса тіла, артеріальна гіпертензія, значна частота серцево – судинних захворювань, порушення ліпідного обміну тощо). Епідеміологічні дослідження виявили різницю в поширеності основних двох типів ЦД. ЦД першого типу складає 20%, ЦД другого типу - 80% від числа усіх хворих.

Поширеність ЦД в більшості країн Європи становить 2-4% обстеженої популяції, а число осіб з прихованим захворюванням перевищує число зареєстрованих у 2-3 рази. Загальна кількість хворих на планеті у 2000 році досягла 175 млн. чоловік.
Цукровий діабет виникає на тлі інсулінової недостатності – абсолютної або відносної. Дефіцит інсуліну призводить до порушення обміну речовин.

1. Порушується проникнення глюкози в клітину, її перетворення в глюкозо–6-фосфат із звільненням енергії;

2. Порушується утворення глікогену, відкладання його в печінці, м’язах, серці.
3.Підвищується глюконеогенез, знижується синтез білків;

4. При відсутності інсуліну не засвоюється фосфор, калій, магній;
3 (3) 2011-01-20 13:46:47
У дієту діабетиків дозволяється включати:
Хліб і хлібобулочні вироби - переважно чорний хліб (200-350 грамів на день, за вказівкою лікаря).
Супи на овочевому відварі, на слабкому м'ясному і рибному бульйоні з невеликою кількістю овочів (1-2 рази на тиждень).
Страви з м'яса та птиці (яловичина, телятина, нежирна свинина, індичка, кролик у відварному або заливному вигляді).
Страви з риби, переважно нежирної (судак, тріска, щука, навага, сазан та ін в відварному або заливному вигляді).
Страви і гарніри з овочів (листяна зелень, капуста (білокачанна, цвітна), салат, бруква, редиска, огірки, кабачки, картопля, буряк, морква) у вареному, сирому і печеному вигляді.
Страви і гарніри з круп, бобових, макаронних виробів (в обмеженій кількості, зрідка, зменшуючи при цьому кількість хліба в раціоні).
Страви з яєць (не більше 2 штук на день у вигляді омлету або не в круту, а також для додавання в інші страви).
Кислі та кисло-солодкі сорти фруктів і ягід (яблука антонівські, лимони, апельсини, червона смородина, журавлина та інші) до 200 грамів на день в сирому вигляді, у вигляді компотів на ксиліті або сорбіті. З дозволу лікаря можна використовувати солодкі страви і спеціально приготовані діабетичні вироби.
Молоко - за дозволом лікаря, кефір, кисле молоко (всього 1-2 склянки на день), сир (50-200 грамів на день) в натуральному вигляді або у вигляді сирків, сирників і пудингів.

Негострі соуси на овочевому відварі з оцтом, томатним-пюре, корінням, а також молочні.
Чай з молоком, кава неміцна, томатний сік, фруктово-ягідні соки (усього рідини разом з супом до 5 склянок на день).
Вершкове масло, рослинна олія (всього 40 грамів на день у вільному вигляді і для приготування їжі).
Продукти харчування хворого на діабет повинні бути багатими на вітаміни, тому корисно вводити в раціон пивні і пекарні дріжджі, відвар шипшини.

Протипоказані при цукровому діабеті:
цукерки, шоколад, кондитерські вироби, здоба, варення, мед, морозиво та інші солодощі;
гострі, пряні, солоні і копчені закуски і страви, баранячий і свинячий жир;
перець, гірчицю;
алкогольні напої;
виноград, банани, родзинки;
цукор допускається лише в невеликих кількостях з дозволу лікаря.
2 (2) 2011-01-20 18:42:58
1)На жаль, наразі діабет не виліковується повністю. Єдиний вихід - це робити все необхідне для уникнення ускладнень і тим самим, продовжувати собі життя та покращувати його якість. Діабет не обов'язково призводить до інвалідності та передчасної смерті. За умови суворого контролю над умістом цукру в крові, хворі діабетом можуть вести більш здоровий спосіб життя та, можливо, прожити довше життя, ніж ті, хто не має такого діагнозу. Людина має ретельно слідкувати за своїм здоров'ям, берегти його.Діабет існує стільки, скільки існує людство. Це ендокринно-обмінне захворювання, спричинене абсолютною чи відносною недостатністю інсуліна в організмі та виявляється через надмірну кількість цукру в крові. Слово «діабет» походить від грецького «діабайно», що в перекладі - «проходити через щось, протікати».
2 (2) 2011-01-20 18:53:13
1)Сніданок
(360 калорій, 52,5 г вуглеводів)

1 шматочок цельнозернового хліба з 1 чайною ложкою маргарину
1 / 4 чашки замінника яйця або пресованого сиру
1 / 2 чашки вівсяної каші
1 / 2 чашки свіжого молока
1 / 2 маленького банана

Ланч
(535 калорій, 75 г вуглеводів)

1 чашка овочевого супу і 4-6 крекерів
1 сендвіч з індичкою (2 шматка хліба, 30г індички 30г сиру з низьким вмістом жиру, 1 чайна ложка майонезу)
1 маленьке яблуко

Обід
(635 калорій, 65г вуглеводів)

120г смаженої курячої грудинки, притрушений базиліком і майораном
2 / 3 чашки вареного коричневого рису
1 / 2 чашки вареної моркви
1 маленька булочка з цільного зерна з 1 чайною ложкою маргарину
Вінегрет з 2 столовими ложками знежиреної заправки для салату
4 непідсолоджені консервовані половинки абрикоса або 1 маленький шматочок бісквітного торта

Легкі закуски
(Кожна містить 60 калорій або 15 грам вуглеводів. За день таких повинно бути дві.)

16 знежирених чіпсів з соусом
1 / 2 чашки штучно підсолодженого шоколадного пудингу
30 грам сиру плюс маленький шматочок фруктів
3 чашки «легкого» попкорну
2 (2) 2011-01-20 18:56:20
3)Біологічна цінність питного молока визначається вмістом повноцінних білків, поліненасичених жирних кислот, фосфатидів, мінеральних речовин, вітамінів. Молоко забезпечує потребу організму людини у жиророзчинних вітамінах на 20—30 %, у вітамінах B2 і B6—на 70 %, у вітаміні В12 — майже на 100 %. Всі речовини у молоці знаходяться в оптимальному співвідношенні. Молоко характеризується високими органолептичними властивостями: ніжним і приємним смаком, привабливим білим кольором з жовтуватим відтінком. Воно необхідне для функціонування багатьох органів людини, насамперед печінки.
3 (3) 2011-01-20 21:18:31
Молочна кислота стимулює вироблення шлункового соку, посилює перистальтику кишечнику, поліпшує обмін речовин. Молочний білок у процесі сквашування молока розпадається на більш прості сполуки — амінокислоти, що засвоюються значно швидше.

Цукровий діабет - захворювання, зумовлене порушенням обміну вуглеводів, а також протеїнів та жирів унаслідок порушення функції підшлункової залози.
2 (2) 2011-02-09 20:47:47
№1.Головне правило дієти для діабетиків-обмеження продуктів,що містять швидкозасвоювані вуглеводи.В першу чергу це:цукор,кондитерські вироби,вина,ликери,лимонади,солодкі фрукти.При легкій формі діабету можна іноді дозволити собі мед.
тому приблизне меню може виглядати так:
Сніданок-кава з молоком,55 г житньої булочки,100 г плавленого сиру
Обід-150 г овочевого супу з сиром,100 запеченої курятини,80 г овочевого салату
Ланч-150 г очищеного грейпфруту
Вечеря-тушкований рис,100 г овочевого салату
2 (2) 2011-02-09 20:50:13
№2.В наш час визнано, що органи зайвими не бувають, так, наприклад, апендикс - це "депо" кишкових бактерій, а мигдалини виконують функцію імунного захисту і без них зростає ризик захворіти бронхітом або пневмонією. В даний час апенектомія і тонзілектомія проводяться тільки за медичними показаннями.

За медичними показаннями

1. Холецистектомія (видалення жовчного міхура)

Мабуть, найчастіше за медичними показаннями видаляють жовчний міхур. В основному, внаслідок появи в ньому каменів. Рахунок цих операцій в рік йде на сотні тисяч. Операція відносно безпечна. В наші дні її, як правило, прагнуть проводити лапароскопічним методом, що не залишає помітного шраму і менше ушкоджує м'язи і сполучні тканини живота.

До недоліків операції крім можливих ускладнень в післяопераційному періоді (наприклад, забутий тампон або пошкоджена жовчна протока), відноситься надходження жовчі в кишку, коли їй заманеться, що призводить до порушення травлення і виникнення неприємних симптомів.

В наш час камені жовчного міхура у багатьох випадках спочатку пробують розчинити за допомогою лікарських засобів.

2. Спленектомія (видалення селезінки)

Селезінка найчастіше видаляється при хворобах крові або травмах. Хоча цей орган виконує імунну функцію і бере участь в кровотворенні, його відсутність пацієнти переносять добре. Найбільш серйозним наслідком спленектомії може бути підвищена чутливість до бактерійних інфекцій в перші роки після операції.

Цікаво, що раніше селезінка вважалася органом, що відповідає за почуття гумору, проте проведене британськими вченими дослідження не показало відмінностей у почутті гумору у людей з селезінкою і без неї.

3. Резекція (видалення) шлунку

Резекції шлунку довгий час виконувалася в дуже великих кількостях для лікування виразкової хвороби (у повній відповідності з головним хірургічним принципом "немає органу - немає проблеми"), доки не з'явилися ефективні блокатори секреції.

В даний час потреба резекції шлунку обмежена. Як би ми не скаржилися на дорожнечу і неефективність нинішніх лікарських препаратів, багатьом вони дозволили зберегти шлунок. Хоча людина цілком може прожити без нього - їжа перетравлюватиметься і всмоктуватиметься в кишечнику. Мінуси життя без шлунку: після операції часто розвивається анемія і з'являються камені в жовчному міхурі.

4. Видалення підшлункової залози

А ось резекція маловідомого органу - підшлункової залози, навпаки, веде до значного порушення травлення. Після операції пацієнтові доводиться постійно приймати ферментні препарати. Крім того, в підшлунковій залозі виробляється інсулін, і її видалення призводить до розвитку цукрового діабету.

Повернутися до уроку

Повернутися до перелiку уроків курсу

В системі: гості - (); користувачі - (0)