Отримання знань

дистанційна підтримка освіти школярів


Тут ви можете виконати завдання чи задати питання по змiсту цього уроку.

Прохач Олександра (by_alya_96_96) 2011-02-21 18:52:38
Неорганічні речовини поділяються на прості й складні. Прості:метали, неметали. Складні:оксиди, основи, кислоти, солі, бінарні сполуки. Органічні речовини поділяються на природні та штучні. Приклади природніх:нафта, метан, бензол, каучук, сировина тваринного та рослинного походження. Приклади штучних:мастила, барвники, поліетилен, лікарські препарати, гума.
Харченко Екатерина (Katusha) 2011-02-24 22:17:14
Речовини поділяються на складні і прості. Прості на метали і неметали. Складні на органічні і неорганічні. Неорганічні на основи (натрій гідроксид), солі (кухонна сіль), оксиди (вуглекислий газ), кислоти (сірчана кислота). Органічні бувають природні (кам'яне вугілля, нафта, природний і супутний нафтовий газ,рослинна сировинна, сировинна тваринного походження) та штучні (гума, мило, пластмаса, антибіотики).
Панасюк Анастасія Олександрівна (Nastena) 2011-02-27 17:00:15
Речовин існує дуже багато. Щоб полегшити вивчення та використання речовин, їх поділяють на групи. Найпростішим є поділ речовин на прості та складні.Речовини, утворені з атомів двох і більше хімічних елементів, називають складними.Прості речовини–це речовини молекули яких складаються з атомів одного і того самого хімічного елементу. Прості речовини поділяють на метали і неметали. Складні речовини поділяють на органічні і неорганічні. Неорганічні поділяють на основи,солі,оксиди,кислоти.Органічні речовини бувають природні та штучні. Приклад природніх: природні органічні речовини знаходяться в твердому (вугілля, сланці, тверді бітуми), рідкому (нафта, рідкі бітуми) і газоподібному (пароподібному) стані (газ і газоконденсат).Приклад штучних:мастила, барвники, полімер, лікарські препарати, гума, мило, пластмаса, .
Марина Сауляк (mika) 2011-03-04 00:23:42
Речовини в природi поділяються на два типи: складні і прості. Прості- на метали і неметали. Складні, в свою чергу на органічні і неорганічні. Неорганічні дiляться на солi, основи, кислоти та оксиди. Органiчнi речовини за походженням подiляються на природнi та штучнi(синтетичнi). Приклади природних: кам'яне вугілля, нафта, природний і супутний нафтовий газ,рослинна сировинна, сировинна тваринного походження. Приклади синтетичних: гума, мило, пластмаса, антибіотики.
Марина Сауляк (mika) 2011-03-04 00:29:19
Перші синтези органічних сполук дали підстави О.М. Бутлерову наголосити на можливості добування синтезом будь-якої органічної речовини. Реали сьогодення перевершили найоптимістичніші прогнози. Чи не для кожної природної органічної речовини існують синтетичні аналоги, наприклад: жири, білки, вуглеводи, вітаміни, гормони тощо.
Синтетичне волокно капрон за своєю хімічною природою подібне до шерсті й шовку. Синтетичні каучуки й гума - аналоги природного каучуку,втім за низкою споживчих властивостей перевершують його. Синтетичні лікарські препарати виявляють швидший і потужніший терапевтичний ефект порівняно з природними прототипами.
Розвиток біотехнології створив умови для добування життєво важливих органічних речовин з вуглеводневої сировини. Приміром, кормові білки за допомогою дріжджів можна синтезувати з вуглеводнів нафти. Синтетична органічна хімія, на здобутках якої ґрунтуються дослідження хімії живого, стає мистецтвом в усіх значеннях цього слова.
2 (2) 2011-03-08 12:08:19
Усі речовини поділяються на прості та складні. Прості в свою чергу поділяються на метали та неметали, а складні на органічні та неорганічні. Неорганічні на основи (Калій гідроксид), солі (Кухонна сіль), оксиди (Чадний газ), кислоти (Сульфатна кислота). Органічні поділені на природні(олія, масло, дріжджі) та штучні(гума, пластик, пластмаса, поліетилен)
Шикунова Оля (OliaShukynova) 2011-03-11 20:19:35
Речовини поділяються на прості та складні. Прості речовини - це речовини, молекули яких утворені атомами одного хімічного елементу. Складні речовини - це речовини, молекули яких утворені атомами двох і більше різних хімічних елементів. Прості речовини поділяють на метали та неметали. Складні речовини поділяють на органічні та неорганічні. Для органічних речовин характерними ознаками є переважно ковалентні хімічні зв'язки, молекулярна будова, низькі температури плавлення, реакції відбуваються повільніше, ніж у неорганічних речовинах, реакції горіння супроводжуються виділенням теплоти. Органічні речовини поділяються на природні та штучні. Також їх поділяють на вуглеводні, нітрогеновмісні та оксигеновмісні. Для неорганічних речовин характерними ознаками є немолекулярна будова, високі температури кипіння та плавлення, переважно ковалентні, йонні та металічні хімічні зв’язки, реакції відбуваються дуже швидко, з випаданням осаду, виділенням газу, випаданням осаду, зміною забарвлення. До неорганічних відносяться оксиди, кислоти, основи, солі.
Шикунова Оля (OliaShukynova) 2011-03-11 21:05:15
Синтетичні органічні сполуки — невід'ємна складова нашого життя. Вони всюди - у їжі й одязі, косметичних засобах і будівельних матеріалах, спортивному й туристському спорядженні, в автомобілях і літаках, комп'ютерах і лікувальних препаратах, засобах захисту рослин і мобільних телефонах... Цей список практично нескінченний, адже щодня науковці в лабораторіях синтезують або видобувають з природних об'єктів усе нові й нові органічні речовини, досліджують їх. Чи не для кожної природної органічної речовини існують синтетичні аналоги. Використання продуктів синтетичної органічної хімії не лише забезпечує людству комфортне існування, а й пов'язане з неабиякими ризиками. Дотримання правил безпечного поводження з продуктами органічної хімії - природного чи синтетичного походження - умова збереження здоров'я та життя кожної окремої людини.
Білозарецький ]{остянтин (start) 2012-02-04 10:58:52
Наше століття часто називають століттям синтетичної хімії. Дуже багато нових речовин одержала хімія за допомогою синтезу.

Навчилася вона одержувати і синтетичні волокна, тобто такі, основу яких складають не природні високомолекулярні речовини, а синтетичні полімери. Одними з перших синтетичних волокон стали відомі нейлон, анид і капрон.

Речовини, що утворять ці волокна, по своїй будівлі до деякої міри подібні з білковими речовинами шовку. Молекули усіх волоком мають лінійна будівля і складаються з повторюваних ланок. Такими ланками в молекулах целюлози будуть залишки молекул глюкози. У молекулах білка натурального шовку, вовни ланками є залишки амінокислот.

Органічний синтез - розділ хімії, що вивчає різні способи, методики, засоби визначення, апаратуру тощо для одержання органічних сполук і матеріалів, а також сам процес їхнього одержання в лабораторних умовах чи промисловості.
За допомогою органічного синтезу добувають безліч різноманітних органічних речовин. Ця галузь хімії почала стрімко розвиватися лише з розвитком капіталістичного виробництва, аби задовольнити зрослий попит на пальне, мастила, барвники тощо. Вагомий внесок у розвиток синтетичної органічної хімії зробили й українські науковці: П.П. Алексєєв, О.В. Багатський, М.А. Валяшко, А.І. Кипріанов, О.В. Кірсанов, С.М. Реформатський, В.П. Яворський та ін.
Поддубська Олександра (saaashaaaa) 2013-02-14 18:41:57
Неорганічні речовини поділяються на прості й складні. Прості:метали, неметали. Складні:оксиди, основи, кислоти, солі, бінарні сполуки. Органічні речовини поділяються на природні та штучні. Приклади природніх:нафта, метан, бензол, каучук, сировина тваринного та рослинного походження. Приклади штучних:мастила, барвники, поліетилен, лікарські препарати, гума.За допомогою органічного синтезу добувають безліч різноманітних органічних речовин. Ця галузь хімії почала стрімко розвиватися лише з розвитком капіталістичного виробництва, аби задовольнити зрослий попит на пальне, мастила, барвники тощо. Вагомий внесок у розвиток синтетичної органічної хімії зробили й українські науковці: П.П. Алексєєв, О.В. Багатський, М.А. Валяшко, А.І. Кипріанов.
Стенякін Андрій (cntyzrby) 2017-01-24 19:48:18
напевно адреса вчителя видалена оскільки я намагався надіслати листа з різних пошт включаючи укр нет і лист не відправлявся.
Руденко Анастасія(9 - А клас) (nastiarud2002) 2017-02-28 17:15:17
Органічні та не органічні речовини є типами складних речовин. Органічні речовини поділяються на вуглеводні та інші види. Вуглеводні поділяються на насичені(алкани і циклоалкани), ненасичені(алкени,алкіни і алкодієни) та ароматичні(бензен). Органогени - речовини, які обов'язково входять до складу органічних речовин. Основними органогенами є С та Н. У органічних речовинах атом карбону має валентність 4. Ізомери - це речовини, які мають однаковий склад, але різну будову. При горінні органічних речовин обов'язково виділяється вода та СО2. Органічні речовини мають невисокі або низькі температури кипіння та плавлення так, як мають молекулярну кристалічну градку.

Повернутися до уроку

Повернутися до перелiку уроків курсу

В системі: гості - (1); користувачі - (0)