Використання псевдонімів (ніків) з метою захисту
В Інтернеті люди часто використовують псевдоніми (ніки), щоб зберегти свою справжню особу в секреті. Спілкування з використанням псевдоніма є безпечним: з вами не можна зв'язатися, якщо ви не надасте особисту контактну інформацію. Однак анонімність іноді спонукає людей вести себе невідповідно і використовувати невідповідну мову. Групи спілкування часто створюються навколо постійних користувачів.
Паролі мають бути секретними
Для участі в онлайновому спілкуванні користувачам часто потрібно створювати особистий профіль. Це опис користувача, зокрема ідентифікатор або нік у спілкуванні. Профілі зазвичай захищені паролями для запобігання використання особистих даних іншими людьми. Завжди тримайте свої паролі в секреті.
Особиста конфіденційність: що ви маєте говорити про себе, а що — ні?
Спілкування в онлайні дає змогу дітям говорити з іншими дітьми, знайти собі друзів та обмінюватися з ними інформацією, зокрема розповідати про себе. Особисту інформацію, що дозволяє ідентифікувати дитину, та контактну інформацію (повне ім'я, поштова адреса, номер телефону) не можна розкривати в онлайні. Для забезпечення вашої конфіденційності необхідно розуміти, в який спосіб може бути використана інформація, яку ви надаєте. Врахуйте також, що особу можна ідентифікувати, пов'язавши різні дані, які ви надаєте (наприклад, назву школи, спортивного клубу, місцевості, в якій ви мешкаєте, тощо). Інформація про фінансовий благоустрій сім’ї може призвести до небезпеки. Необхідно мати на увазі, що не завжди ті, хто представляються дітьми, в реальному житті є неповнолітніми.
Будьте обережні, повідомляючи свою контактну або іншу особисту інформацію. Будь-які фотографії, які ви відправляєте, або особиста інформація, яку ви розкриваєте незнайомій людині, може стати доступною будь-кому в Інтернеті. Онлайнові щоденники можна відкрити для публіки у придатній для читання формі на багато років. Коли текст або фотографію опубліковано в Інтернеті, ви втратите над ними контроль. Вони можуть бути легко скопійовані в багато різних місць, і повне їх видалення може виявитися неможливим. З фотографії можна змоделювати зображення непристойного характеру, розповсюдити в мережі або шантажувати.
Рекомендації
- Обговоріть зі своїми дітьми ризики, пов’язані з наданням особистої інформації.
- У більшості випадків не рекомендується розкривати особисту інформацію.
- Ніколи і нікому не передавайте свій пароль, навіть добрим друзям. Слід також регулярно змінювати свій пароль.
Інтернет є відкритим місцем. Перш ніж публікувати яку-небудь інформацію або фотографії, врахуйте, що після цього будь-хто зможе отримати до них доступ. Щоб з'ясувати, яка інформація про вас є в Інтернеті, застосуйте пошуковий сервер (наприклад, пошуковий сервер
www.live.com), вказавши власне ім'я як слово для пошуку.
- Діти повинні мати змогу поговорити зі своїми батьками про будь-який негативний досвід, який вони мали в онлайні.
Дивіться також:
Захистіть свою конфіденційність у чат-кімнатах та під час використання програм обміну миттєвими повідомленнями